Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (Lubelskie_05.05.pdf)Ostrzeżenie o burzach171 kB2021-05-05 11:47
List intencyjny w sprawie współpracy Powiatu Lubartowskiego i Województwa Lubelskiego

29 kwietnia 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyło się uroczyste podpisanie Listu intencyjnego o współpracy, pomiędzy Województwem Lubelskim a Powiatem Lubartowskim.

Punkt Szczepień Powszechnych w Ostrowie Lubelskim

Ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych w Ostrowie Lubelskim przy ul. Unickiej 5.

Pierwsze wolne terminy - szczepionka Moderna, oparta na technologii mRNA - od 4 maja.

ostrzeżenie
Załączniki:
PlikRozmiarUtworzono
Pobierz plik (LUW_STAN_20210426121809356.pdf)Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW-PIB nr 61167 kB2021-04-26 13:04
Piątek 23. kwietnia na terenie naszego powiatu z wizytą roboczą przebywał wiceminister Piotr Patkowski, podsekretarz stanu, Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych.  Spotkania odbyły się m.in. w Starostwie Powiatowym w Lubartowie, Urzędzie Gminy w Niedźwiadzie i Sernikach.  W trakcie spotkania ministra z władzami powiatu, starostą Ewą Zybałą i Jarosławem Budką, dyskutowano nad: kierunkami zmian w zakresie przyznawania środków z funduszu drogowego oraz inwestycji lokalnych, rozwiązaniami reformy systemu podatkowego, perspektywach zmian wysokości subwencji, dotacji oraz udziału samorządów w podatkach krajowych. Poruszono także kwestię sytuacji epidemiologicznej, towarzyszących jej ograniczeniom oraz odbiorze społecznym decyzji rządu. Na zakończenie podsekretarz stanu zobowiązał się do częstszych wizyt w powiecie lubartowskim.