IX „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek w Lubartowie

W niedzielę 26 lipca w Lubartowie odbyło się Annowanie 2020, czyli ogólnopolski zjazd Anek. Wspólna zabawa dla całych rodzin, przyjaciół, w dniu wspomnienia Świętej Anny – patronki lubartowskiej bazyliki mniejszej. Wydarzenie o charakterze ponadlokalnym, w którym uczestniczą Anny, Anki, Aneczki z odległych miast Polski, a także ze świata. Pierwszy taki zlot odbył się w 2012 roku. W tym roku impreza odbyła się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Wśród atrakcji „Annowania” nie zabrakło występów, konkursów i zabaw dla dzieci oraz stoisk lokalnych twórców. O godz. 17 okolicznościowy tort dla solenizantek i gości kroili Ewa Zybała - Starosta Lubartowski, ks. Kan. Andrzej Juźko – Dziekan dekanatu Lubartowskiego oraz Krzysztof Paśnik – Burmistrza Lubartowa. Wieczorem dla wszystkich zaśpiewał Edward Hulewicz, któremu przed występem został wręczony Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Całość zwieńczył koncert zespołu Trubadurzy.