„Pod biało-czerwoną”

Przypominamy o trwającym projekcie „Pod biało-czerwoną, który zakłada sfinansowanie przez Rząd zakupu masztów i flag w każdej gminie w Polsce. Warunkiem uzyskania środków jest poparcie mieszkańców, którzy oddadzą głos na swoją gminę, wypełniając ankietę na stronie internetowej projektu. Głosowanie trwa do 11 listopada 2020 r. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, również osoby niepełnoletnie. Link do oddania głosu poparcia znajduje się na stronie https://bialoczerwona.www.gov.pl/.

 

 Liczba głosów wymaganych do uzyskania środków wynosi:
• gminy do 20 tys. mieszkańców - 100 głosów,
• gminy powyżej 20 tys. do 100 tys. mieszkańców - 500 głosów,
• gminy powyżej 100 tys. mieszkańców - 1000 głosów.

 

Organizatorami projektu są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwo Cyfryzacji. Organizatorzy sfinansują 100% kosztów zakupu oraz montażu masztu z polską flagą z uwzględnieniem limitu kwoty w zależności od średnich cen rynkowych. Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który weźmie udział w uroczystości podniesienia flag na maszt w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/, regulamin na: https://www.gov.pl/attachment/af2c487c-fd2b-43eb-82e0-dcc6a4003817, ankiety dla liderów na: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/zostan-liderem-w-swojej-gminie. Dla najaktywniejszych liderów przewidziano pamiątkowe upominki. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Biurem Projektu "Pod biało-czerwoną" - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

zaproszenie do akcji pod Bialo Czerwoną