„Niepodległa do hymnu”

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe.

 

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do hymnu”, zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, zarejestrowaliśmy prawie 1000 lokalizacji, w których wspólnie śpiewano hymn. Zeszłoroczna odsłona akcji również cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a hymn wybrzmiał m.in. z wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie, na Wawelu, na Placu Zamkowym w Warszawie, a także w jeziorze Dywity podczas kąpieli morsów czy na Szrenicy, jednym z karkonoskich szczytów, a nawet… w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.

 

W tym roku akcja „Niepodległa do hymnu” po raz kolejny będzie jednym z pierwszoplanowych sposobów łączenia Polek i Polaków, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, przy wspólnym świętowaniu odzyskania niepodległości. Pamiętając o zasadach bezpieczeństwa i dystansu społecznego, uczcijmy wspólnie Narodowe Święto Niepodległości.

 

Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów:
Słowa Hymnu Państwowego
https://niepodlegla.gov.pl/wpcontent/uploads/2018/09/hymna4_grafika.pdf
Nuty Hymnu rozpisane na głos
https://niepodlegla.gov.pl/wpcontent/uploads/2018/09/hymna4_nuty_glos.pdf
Nuty Hymnu rozpisane na fortepian
https://niepodlegla.gov.pl/wpcontent/uploads/2018/09/hymna4_nuty_fortepian.pdf
Nagranie Hymnu Państwowego
https://niepodlegla.gov.pl/wpcontent/uploads/mazurek_dabrowskiego.wav