Szpital otrzymał od Starostwa videobronchoskop

Ewa Zybała - Starosta Lubartowski przekazała Sylwii Domagale - Dyrektor SPZOZ najnowszej generacji sprzęt endoskopowy. W przekazaniu brała również udział dr Halina Wróbel-Mazurek - kierownik Oddziału Chorób Płuc.

Videobronchoskop to urządzenie używane do wykonywania nowoczesnej diagnostyki dróg oddechowych oraz innych czynności medycznych. Dzięki niemu możliwa jest precyzyjna diagnostyka oskrzeli, a także zapisywanie obrazu badanego narządu na nośniku pamięci. Ułatwi to ocenę stanu zdrowia pacjenta i konsultacje medyczne lekarze specjalistom. Dzięki videobronchoskopowi możliwe jest również odsysanie wydzieliny zalegającej w płucach, pobranie biopsji z dróg oddechowych, wykonywanie zabiegów endoskopowych oraz cytologii z dróg oddechowych, a także usunięcie ciała obcego, podanie leku czy też przepłukanie oskrzeli.