dowiozą osoby starsze do punktu szczepień

Wszystkie gminy z terenu powiatu lubartowskiego zorganizowały specjalne infolinie i zespoły strażackie Ochotniczych Straży Pożarnych do dowozu osób starszych zainteresowanych szczepieniami przeciwko COVID-19.

 

– Z dowozu do punktu szczepień będzie można skorzystać po zarejestrowaniu się na szczepienie w sytuacji, gdy nie ma innej możliwości dotarcia do punktu szczepień – mówił podczas wideoposiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego powiatu lubartowskiego Andrzej Trojak z lubartowskiego starostwa: – Każdy wójt, każdy burmistrz został zobligowany do tego, żeby utworzyć specjalną infolinię. Numery telefonów, pod które należy dzwonić, są już podane. Zostały przygotowane specjalne ulotki, na których będą te numery telefonu. Strażacy będą także je rozwozić po terenie gminy. Te osoby będą musiały skontaktować się z urzędem gminy, by zgłosić takie zapotrzebowanie.

https://radio.lublin.pl/2021/01/powiat-lubartowski-strazacy-dowioza-osoby-starsze-do-punktu-szczepien/?fbclid=IwAR38Kit7Fx__vHmyYprigryyjOJklQN5zK7d_bwu2XQxCm8Wo7ln0RvpvT4