Dzień Recyklingu

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przedstawiciel Zarządu Powiatu w Lubartowie - Jarosław Budka oraz pracownik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska – Anna Wadowska, udali się z zebranymi przez pracowników Starostwa plastikowymi nakrętkami do znajdującego się naprzeciwko pałacu Sanguszków „serca”.

Przypominamy, że odzyskiwanie surowców niesie ze sobą wiele korzyści m.in. ograniczenie zużycia zasobów naturalnych Ziemi, a także przyczynia się do spowolnienia procesu zmian klimatu. Pamiętajmy, że ponowne przetwarzanie surowców pochodzących z recyklingu ogranicza roczną globalną emisję CO2 o ponad 700 mln ton.

Zachęcamy również Państwa do wrzucania plastikowych nakrętek do tego typu pojemników, ponieważ zebrane z ich sprzedaży pieniądze przekazywane są na cele charytatywne.