konferencja prasowa

W środę 31 marca po podpisaniu aktu notarialnego pomiędzy Firmą IPT Fibe, a Burmistrzem Miasta Lubartów odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyła starosta Ewa Zybała. W lubartowskim Centrum Badawczo–Rozwojowym realizowane będą prace nad innowacyjnymi i unikalnymi na skalę światową światłowodami wielordzeniowymi do zastosowań między innymi w telekomunikacji nowej generacji.

 

W lubartowskim Centrum Badawczo–Rozwojowym realizowane będą prace nad innowacyjnymi i unikalnymi na skalę światową światłowodami wielordzeniowymi do zastosowań między innymi w telekomunikacji nowej generacji.

 

Wartość inwestycji w Lubartowie szacowana jest na 65,8 mln zł, z czego 37,5 mln zł ma pochodzić z unijnego dofinansowania. Na początku firma zatrudni około 50 osób.

 

Ewa Zybała, starosta lubartowski - Cieszę się, że Lubartów znów będzie na ustach ludzi jako miejsce wiodące, pełne wspaniałych i zdolnych ludzi, w którym podejmuje się wyzwania i wdraża nowe technologie. Gdzie współpraca między samorządami oraz władzami państwowymi doskonale się układa.

 

Tomasz Nasiłowski, prezes Grupy Kapitałowej InPho-Tech - Ten światłowód może przesłać siedem razy więcej informacji niż standardowy. A możliwość przesyłania coraz większej ilości informacji jest kluczowa dla obecnego rozwoju przemysłu i gospodarki.

 

Krzysztof Witoń, doradca zarządu spółki IPT Fiber - Chcemy, aby Lubartów był kolebką światowego światłowodu. Przy rejestracji patentu walczyliśmy między innymi z firmami japońskimi, które chciały nas zablokować. Warto podkreślić jeszcze jeden element, nasz światłowód nie może być podsłuchiwany.

 

Krzysztof Paśnik, burmistrz miasta Lubartów - Ogromnie cieszymy się z tego, że firma wybrała właśnie Lubartów i naszą strefę gospodarczą. To świadczy o tym, że nasza strefa ciągle się rozwija, a my stawiamy na rozwój gospodarczy naszego miasta.