Wystawa z okazji 85-lecia Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

W dniu dzisiejszym w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie została zainaugurowana wystawa przygotowana przez członków Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich z okazji 85-lecia SBP na Lubelszczyźnie.

Uroczystego otwarcia dokonała Ewa Zybała - Starosta Lubartowski . W swym przemówieniu Starosta podkreślała rolę bibliotek, które „zawsze były miejscem gdzie można było znaleźć ogromne ilości wiedzy…, a bibliotekarze i osoby związane z bibliotekami były ważnymi osobami tworzącymi kulturę”.

Następnie głos zabrał Grzegorz Winnicki – Instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Przybliżył on zebranym historię organizacji oraz sylwetki niektórych osób związanych z Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich.

Ariadna Ewa Zalewska - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie przedstawiła natomiast dzieje Lubartowskiego Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Celem ekspozycji jest przybliżenie mieszkańcom i czytelnikom historii oraz zakresu działań na przestrzeni 85 lat funkcjonowania Stowarzyszenia. Jest to także okazja by promować czytelnictwo i biblioteki.

Wystawę można podziwiać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie.