Powiat Lubartowski, w dniu 9.02 br., przekazał aktem notarialnym w odpłatne użytkowanie Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Anny w Lubartowie na czas nieoznaczony nieruchomość, której jest właścicielem, o powierzchni 0,0373 ha, położoną przy ul. Słowackiego 7, na potrzeby komunikacyjne i przeciwpożarowe dla budynku, który stanie na działce sąsiedniej (po granicy z przekazana działką). Umowa otwiera możliwość otrzymania pozwolenia na rozbudowę Hospicjum Św. Anny w Lubartowie (budowę nowego budynku).

Po podpisaniu umowy notarialnej, w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie (siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie), odbyło się oficjalne podpisanie protokołu zdawczo odbiorczego dotyczącego przedmiotowej nieruchomości.

Pod dokumentem swoje podpisy złożyli ks. Kanonik Andrzej Jużko (proboszcz parafii św. Anny w Lubartowie a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny), Ewa Zybała (Starosta Lubartowski) i oraz Lucjan Mileszczyk (Wicestarosta Lubartowski).