W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie, w dniu 24 lutego br., odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych z projektantami tzw. lubartowskiego odcinka drogi S 19.

Ze strony samorządowej w spotkaniu udział wzięli starosta lubartowski - Ewa Zybała, członek zarządu powiatu - Jarosław Budka, z-ca burmistrza m. Lubartów - Tadeusz Małyska oraz wójt gminy Lubartów - Krzysztof Kopyść.Samorządowców wspierali przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie, z dyrektorem Grzegorzem Jaworskim na czele, oraz wydziałów starostwa (Komunikacji, Transportu i Drogownictwa, Inwestycji i Mienia Powiatu i Promocji i Rozwoju Regionalnego).

W trakcie spotkania przedstawiciele biura projektowego i wykonawcy firmy Mota-Engil Central Europe S.A. zaprezentowali opracowanie propozycji rozwiązań projektowych na drodze S19.

W trakcie gorącej dyskusji odnieśli się także do uwag wniesionych przez samorząd powiatowy i gminny oraz Zarząd Dróg Powiatowych.