W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie 25 maja 2022 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka, podczas której wręczone zostały strażakom odznaczenia i awanse.

Uroczystość rozpoczęło złożenie meldunku Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomaszowi PODKAŃSKIEMU, następnie Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Michał PYTLAK przywitał zaproszonych gości oraz wszystkich strażaków i pracowników Komendy.

W dalszej części odznaczeni i awansowani zostali:

• Srebrna odznaka "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej":
    • Sławomir Listosz
  • Brązowa odznaka "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej":
    • Arkadiusz Dołgań
    • Michał Mazur
    • Piotr Przystupa
  • Stopień młodszego brygadiera nadano:
    • Łukasz Olszak
    • Paweł Bochyński
  • Stopień starszego kapitana nadano:
    • Michał Mazur
  • Stopień kapitana nadano:
    • Piotr Tomasiak
  • Stopień aspiranta sztabowego nadano:
    • Arkadiusz Czernik
  • Stopień starszego aspiranta nadano:
    • Radosław Włoch
  • Stopień ogniomistrza nadano:
    • Patryk Wróbel
    • Paweł Podleśny
  • Stopień młodszego ogniomistrza nadano:
    • Jakub Bartkiewicz
    • Karol Musiej
  • Stopień starszego sekcyjnego nadano:
    • Michał Antoszak
    • Daniel Chojak
    • Karol Włodarczyk
  • Stopień starszego strażaka nadano:
    • Paweł Czarnecki
  • Nagrodą pieniężną Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego wyróżnieni zostali:
    • Jarosław Przysiadły
    • Karol Włodarczyk

Na koniec swoje podziękowania przekazali zaproszeni goście na czele z Zastępcą Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Panią Ewą Zybałą - Starostą Lubartowskim. W uroczystości wzięli udział również: Pan Krzysztof Paśnik - Burmistrz Miasta Lubartów, Pan Krzysztof Kopyść - Wójt Gminy Lubartów, Ks. Kanonik Stanisław Rząsa - Kapelan Lubartowskich Strażaków, Pan insp. Andrzej Antoniewski - Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie, Pan Piotr Kiszczak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów, Pan st. kpt. w st. spocz. Adam Maluga - Prezes Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Lubartowie, Dh Marek Kowalski - V-ce Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie, asp. Piotr Grzeszczak - Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność".