Wzruszająca muzyka w szczytnym celu w Starostwie Powiatowym.

W piątkowe popołudnie, 1 lipca pieśni i arie operowe wypełniły Salę Rycerską w Pałacu Sanguszków. Koncertowała śpiewaczka Wiktoria Czajka, a na pianinie akompaniowała jej Olga Gryszyna z Ukrainy. Zgromadzeni melomani mogli wysłuchać min. arii Carmen, arii Dalili z opery “Samson i Dalila”, ”Życzenia” - Fryderyka Chopina, “Prząśniczki” Stanisława Moniuszki i tradycyjnych pieśni ukraińskich. To dzięki uniwersalności głosu Wiktorii Czajki duet może wykonywać szeroki repertuar - od arii operowych po muzykę popularną. Wiktoria i Olga koncertują razem już od 2017 roku. Poza Polską występowały w Niemczech, we Włoszech i Francji.

Podczas koncertu prowadzona była zbiórka na rzecz budowy Przytuliska dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi we Lwowie, które powstaje z inicjatywy Sióstr Albertynek z prowincji warszawskiej.

Wiktoria Czajka, śpiewaczka, mezzosopran - absolwentka Narodowego Pedagogicznego Uniwersytetu im. Dragomanowa w Kijowie. po ukończeniu studiów pracowała jako solistka w łuckiej Filharmonii oraz w teatrze muzyczno-dramatycznym. Jest nauczycielem śpiewu w Liceum Muzycznym w Łucku.

Olga Gryszyna - pianistka, ukończyła Narodową Akademię Muzyczną w Kijowie, gdzie pracowała jako akompaniatorka skrzypiec i instrumentów dętych. Od 6 lat pracuje jako nauczyciel gry na pianinie.

Zbiórkę można wesprzeć wpłacając datki na poniższy numer konta:

tytuł przelewu: Przytulisko-Lwów