7 lipca w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się spotkanie dla przedstawicieli szkół, organizacji pozarządowych i instytucji o programach Erasmus+.

Dyrektor Erasmus+ Sport, Monika Baran przedstawiła zebranym w Sali Rycerskiej założenia programu, sposoby finansowania oraz warunki przystąpienia i uczestnictwa. W Erasmusie wbrew obiegowej opinii udział może wziąć każdy, bez względu na wiek. Oferta kierowana jest nie tylko dla uczelni wyższych czy szkół, ale także do osób indywidualnych, organizacji non-profit, instytucji samorządowych a nawet seniorów.

Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. W programie mogą wziąć udział także instytucje, organizacje publiczne i prywatne wspierające edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku. Europejski budżet programu na lata 2021-27 wynosi 26,2 mld euro (w całości to ponad 28 mld euro).

Więcej informacji:

www.erasmusplus.org.pl