We wtorek, 2 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojska Polskiego: płk. Jerzym Flisem - szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji oddział zamiejscowy w Lublinie, mjr. Łukaszem Kossakiem - oficerem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji oddział zamiejscowy w Lublinie oraz ppłk. Wojciechem Witkiem - szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie  z Ewą Zybałą, Starostą Lubartowskim. Na spotkaniu omówiono organizację pikniku wojskowego oraz obchodów 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego, które odbędą się 15 sierpnia na dziedzińcu Pałacu Sanguszków.  “Zostań Żołnierzem. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa” - to przewodnie hasło wydarzenia organizowanego w ramach “Weekendu z wojskiem”.