Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku podsumowujące działania służb na terenie powiatu w pierwszym półroczu tego roku.

19 września w Sali Rycerskiej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Jednym z punktów spotkania było podsumowanie akcji pomocy obywatelom Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych znaleźli się na terenie naszego powiatu. Pomoc polegała na przygotowaniu i prowadzeniu miejsc zakwaterowania.

Pamiątkowe dyplomy otrzymali:

• Marta Jakubowska – Dyrektor DPS w Kocku
  • Ryszard Smerdel – Dyrektor ZS w Ostrowie Lubelskim
  • Piotr Kiszczak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów
  • Paweł Tomaszewski – Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej
  • Damian Lewtak – Dyrektor GOSiR w Firleju
  • Marek Kowalski – Wójt Gminy Abramów
  • Dawid Tarnowski – Wójt Gminy Firlej
  • Karol Ługowski – Burmistrz Miasta Kamionka
  • Krzysztof Kopyść – Wójt Gminy Lubartów
  • Janusz Jankowski – Wójt Gminy Michów
  • Paweł Woźniak – Wójt Gminy Sernik
  • Eliza Smoleń – Wójt Gminy Uścimów

Następnie komisja zajęła się bieżącymi działaniami, min. podsumowaniem działań służb inspekcji i straży zapewniających bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego na terenie Powiatu Lubartowskiego. Przedstawiona została informacja Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie o stanie bezpieczeństwa publicznego na terenie Powiatu Lubartowskiego w pierwszym półroczu 2022 r. oraz informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie Powiatu Lubartowskiego w pierwszym półroczu 2022 r., a także informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie o aktualnej sytuacji na terenie Powiatu Lubartowskiego związanej z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.