Starosta Lubartowski Tomasz Marzęda zaprasza mieszkańców powiatu lubartowskiego na uroczysty koncert „Niepodległa Młodych” w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Koncert odbędzie się 10 listopada 2022 r. o godz.. 17.00.

W patriotycznym repertuarze - historycznym i współczesnym - zaprezentują się wychowankowie pracowni muzycznej i tanecznej PMDK:  wokaliści, instrumentaliści i zespoły taneczne. Wystąpi także Teatr Trupa w specjalnie przygotowanej na tę okazję etiudzie "Pamiętnik" w reżyserii pani Jolanty Tomasiewicz, na podstawie pamiętnika Elżbiety Dereckiej-Chałat „Czasy pokoju i lata wojny”. Jest to pierwsza publikacja historii życia urodzonej 11 listopada lubartowianki, której losy tragicznie naznaczyła II wojna światowa. Pamiętnik niedawno zmarłej Elżbiety Dereckiej-Chałat trafił do PMDK staraniem jej bliskich, przybliżenie jej losów na scenie będzie zatem także upamiętnieniem tej niezwykłej osoby i jej rodziny.