19 stycznia w starostwie zebrała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Lubartowskiego. Obradom przewodniczył starosta Tomasz Marzęda.

Podczas spotkania przedstawiciele służb podali informacje o podejmowanych na terenie powiatu lubartowskiego działaniach dotyczących utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje dotyczyły: stanu utrzymania dróg powiatowych w okresie zimowym, sytuacji związanej z wystąpieniem grypy ptaków, sytuacji epidemiologicznej oraz zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.

W spotkaniu uczestniczyli: radni Rady Powiatu Lubartowskiego Jan Sławecki, Janusz Pożak i Grzegorz Poznański, Michał Pytlak Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie, Radosław Dawidek i Marek Bocian z Komendy Powiatowej Policji, Krzysztof Maryńczak z prokuratury Rejonowej w Lubartowie, Konrad Saweczko Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lubartowie, Mikołaj Nicpoń i Kazimierz Sidor z Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie, Agnieszka Bartoś-Kwiatkowska - Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Lubartowie, Łukasz Kędziora i Jakub Makuch – 22 Batalion Lekkiej Piechoty / 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej.