Podczas XXIV Gali nadania Tytułów Honorowy Ambasador Województwa Lubelskiego 2022 certyfikat laureata XVII edycji Marka Lubelskie otrzymała Winnica Sienkiewicz z Kamionki. Działająca od 2016 roku rodzinna firma położona jest w otulinie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.

Województwo lubelskie corocznie od 24 lat honoruje osoby, instytucje i firmy, które z powodzeniem kreują pozytywny wizerunek regionu w kraju i za granicą. Tytuły i statuetki przyznawane są od 1999 roku. Województwo lubelskie honorując osoby, firmy i instytucje wyraża uznanie i podziw dla ich wkładu w rozwój regionu i jego rozpoznawalność w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Prawo zgłaszania kandydatur mają: jednostki samorządów terytorialnych (także rady gmin, miast i powiatów), organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Laureatów wyłania kapituła, w skład której wchodzą: przewodniczący Sejmiku, marszałek oraz członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego, redaktorzy naczelni lubelskich mediów.

Sienkiewicz Lubelskie cut