W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie odbył się briefing prasowy poświęcony dofinansowaniu na zakup wozów bojowych dla jednostek OSP z Powiatu Lubartowskiego. W konferencji brali udział przedstawiciele powiatowych OSP, p.o. Komendanta Powiatowego st. kpt. Sylwester Goławski, Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, Wicestarosta Powiatu Lubartowskiego Jacek Pożarowszczyk, Burmistrz Kocka Tomasz Futera oraz Burmistrz Kamionki Karol Ługowski.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało w czwartek, tj. 23 lutego 2023 r. listę jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie na zakup nowych samochodów. Województwo lubelskie otrzymało pieniądze na zakup 62 lekkich, średnich i ciężkich wozów bojowych. Na liście jednostek, które otrzymały dofinansowanie są trzy jednostki OSP z Powiatu Lubartowskiego. Nowe wozy otrzymają OSP Kock, OSP Kamionka i OSP Jeziorzany.