22 czerwca przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie odbył się drugi Piknik ekoLubartowski. Dopisała pogoda, uczestnicy i dobre humory.

Początek wakacji to znakomita okazja do beztroskiej zabawy i bezkarnego łasuchowania. Najmłodsi uczestnicy bawili się z animatorami, było malowanie buzi, dmuchańce, gry i konkursy oraz bezpłatne lody, wata cukrowa i popcorn. Na scenie z koncertem wystąpiła młodzież z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Dorośli degustowali pieczonego prosiaka.

Podczas pikniku odbyła się również pierwsza edycja konkursu kulinarnego skierowanego do lokalnych kół gospodyń wiejskich. W tej edycji rywalizowano w kategorii na najsmaczniejszego i największego ekopieroga lubartowskiego. Do konkursu przystąpiło 13 kół z terenu powiatu lubartowskiego. Zaserwowane zostały pierogi w tradycyjnej formie i smaku oraz z kuchni Fusion. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór. Wszystkie potrawy były podane w niezwykle gustowny i przemyślany sposób, a smaki „rozgrzewały” kubki smakowe. Panie i panowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania, największy pieróg zgłoszony do konkursu miał aż 199 centymetrów długości.

Wyniki konkursu:

Najsmaczniejszy ekopieróg lubartowski:

• KGW Czerwonka Gozdów "Nasza Przestrzeń"
  • KGW Przypisówka "Królowe Życia"
  • KGW W Nowej Wsi "Sielskie Dziewczyny"

Największy ekopieróg lubartowski:

• KGW w Kolechowicach
  • KGW w Kocku Malwianki
  • KGW Wólka Stara Kijańska

O swojej pracy na pikniku opowiadali leśnicy z Nadleśnictwa Lubartów, pracownicy Lubelskich Parków Krajobrazowych o/Lubartów, strażacy. Urząd pracy przygotował swoje stoisko z ofertami pracy dla dorosłych uczestników wydarzenia.

Piknik zakończył koncert lokalnego zespołu „Syndrom Beczki”.

Piknik ekoLubartowski odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Powiatu Lubartowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Lubartowie, a partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego „Lubelskie smakuj życie”

zdk

Ostrzeżenie. Grad deszcz burze article

W związku z Piknikiem ekoLubartowskim parking pod starostwem będzie zamknięty od piątku 21 czerwca od godziny 20:00 do soboty 22 czerwca do godziny 24:00.

ZAKAZ PARKOWANIA 22 CZERWCA

Ostrzeżenie. Grad deszcz burze article