13 października w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes Jacek Tomasiak wraz z sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janem Kanthakiem poinformowali o rozpoczęciu pionierskiej pod względem skali inwestycji w odnawialne źródła energii na terenie naszego powiatu. Polega ona na budowie farm fotowoltaicznych oraz montażu na blokach spółdzielni pomp ciepła. Już w przyszłym roku spółdzielnia ma stać się samowystarczalna energetycznie.

SM w Lubartowie jest pierwszym i jedynym podmiotem w Polsce, który rezygnuje z ciepła systemowego produkowanego przez lokalną ciepłownię (produkcja z węgla) na rzecz energii odnawialnej. Łącznie 90 budynków zostanie wyposażonych w farmy fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Wartość inwestycji to około 70 mln zł, z czego 50% Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie pozyskała w ramach programu Grant OZE wdrażanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Energia wyprodukowana przez farmę fotowoltaiczną to aż 3,5 MW.

W 2014 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie zdobyła główną nagrodę Złotego Lamparta w konkursie Starosty Lubartowskiego „Zaradny, Innowacyjny, Przedsiębiorczy”.

 

1 ZL

 

2 ZL

 

3 ZL