W związku z pracami remontowo - modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP i zamknięciem od godz. 8.00 linii kolejowej nr 30 na odcinku Lublin Płn. - Parczew od 31 sierpnia, przez rok zamiast pociągów regionalnych między Lublinem, Lubartowem a Parczewem oraz za pociągi dalekobieżne z Lublina przez Lubartów do Warszawy, będą kursować autobusy.

W tym czasie kolej, kosztem prawie 90 milionów złotych, odnowi nawierzchnię torowa, przebuduje trzynaście przejazdów drogowo-kolejowych, dziewięć mostów i wiaduktów, zbuduje nowe perony oraz wymieni urządzenia sterujące ruchem na odcinku między Lubartowem a Parczewem. Po zakończeniu inwestycji prędkość pociągów osobowych na trasie zostanie zwiększona do 120 km/h.
Zakończenie inwestycji planowane jest na drugie półrocze 2021 r.
Zastępcza komunikacja autobusowa-mapka

Zastępcza komunikacja autobusowa-rozkład