LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC”

Półmaraton Lubartowski „BEZ GRANIC” to przedsięwzięcie, które wrześniową porą, u progu nowego roku szkolnego, pozwalało aktywnie i radośnie, w atmosferze barwnego festynu integrować niepełnosprawnych i sprawnych, dzieci i dorosłych, biegaczy i niebiegających, lubartowian i gości.

W tym roku będzie jednak inaczej. Sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do zweryfikowania dotychczasowych planów i zmiany formuły na taką, która pozwoli jak najlepiej zadbać o zdrowie uczestników i organizatorów. Dlatego też w tym roku rezygnujemy z tradycyjnego festynu, a także biegów dla dzieci. Nie będzie również biegu integracyjnego. VII Półmaraton Lubartowski „BEZ GRANIC” ruszy w sobotę 12 września 2020 r. we wczesnych godzinach wieczornych, a zakończy się w nocy. Jak zawsze Półmaraton będzie miał wymiar charytatywny. Wszystkie pieniądze wpłacone przez biegaczy w ramach opłaty startowej zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację małej Rity. Dziewczynka urodziła się z ciężką wadą ośrodkowego układu nerwowego zwaną holoprosencefalią. Jest to choroba nieuleczalna. Rita wymaga całodobowej opieki, nie może samodzielne siadać ani chodzić. Jedynie codzienna, intensywna, wielogodzinna i kosztowna rehabilitacja umożliwia postępy w rozwoju dziewczynki, która mimo wszystko jest pogodnym, roześmianym dzieckiem. Mamy nadzieję, że mimo trudności epidemiologicznych możliwe będzie zorganizowanie półmaratonu, a wraz z nim pomoc Ricie i jej rodzicom w codziennej walce o lepszy kolejny dzień.

 

Współorganizatorem VII Półmaratonu Lubartowskiego BEZ GRANIC jest w tym roku MOSiR Lubartów, a współfinansują go jak zawsze Miasto Lubartów i Powiat Lubartowski. Wszystkim pomocnikom już teraz serdecznie dziękujemy.

 

CHCESZ POMÓC RICIE A NIE JESTEŚ BIEGACZEM? Możesz to zrobić, wpłacając wybraną przez siebie kwotę na założoną przez Stowarzyszenie ALWERNIA skarbonkę: https://www.siepomaga.pl/alwernia-rita Możesz też dokonać wpłaty na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" - nr konta 42249000050000460075493994 z dopiskiem 32729 Wójtowicz-Stefaniak Rita - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Za każdą wpłatę z całego serca dziękujemy!

 

Stowarzyszenie ALWERNIA
Franciszkańskie Dzieło Promocji
Młodzieży i Rodziny