świetlica w Pałecznicy - Kolonii

W dniu 18.09.2020 r. nastąpiło uroczyste zakończenie realizacji zadania pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Pałecznica-Kolonia”, w ramach, którego wybudowano jednokondygnacyjny, przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, obiekt o pow. użytkowej 261,75 m2.

W symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięli m.in. wicewojewoda Robert Gmitruczuk, starosta Ewa Zybała, wójt Marek Kubik, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, wykonawców oraz społeczności lokalnej. Staroście towarzyszyli członkowie zarządu: wicestarosta Lucjan Mileszczyk oraz Jarosław Budka.

Gminna inwestycja, zrealizowana z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, stworzyła mieszkańcom atrakcyjne i funkcjonalne miejsce spotkań, służące integracji i aktywizacji społecznej oraz sprzyjające zaspokajaniu potrzeb społecznych i kulturalnych, rozwojowi rekreacji, turystyki oraz pielęgnowaniu tradycji i zwyczajów.