praca nad propozycjami do Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego

To już trzecie obrady władz powiatu, burmistrzów, wójtów i przedstawicieli lokalnych samorządów w ramach przygotowań założeń do Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2021-2030. Spotkanie prowadziła starosta Ewa Zybała.

 

Jak dotąd zgłoszono już kilkadziesiąt propozycji. Obejmujących zadania z zakresu: gospodarki wodno-ściekowej, infrastruktury drogowej i kolejowej, cyfryzacji, energii i geotermii, elektromobilności, sportu, rekreacji i turystyki, rewitalizacji terenów zdegradowanych, rozbudowy infrastruktury pod tereny gospodarcze, technologiczne i badawcze. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z powiatu parczewskiego w celu uzgodnienia wspólnego lobby na rzecz rozwoju naszej części województwa.

 

Przypominamy, ze Zarząd Województwa Lubelskiego zaprasza, zarówno podmioty publiczne jak i prywatne, do zgłaszania propozycji przedsięwzięć i projektów o strategicznym znaczeniu, których realizacja wpłynęłaby na dynamizację rozwoju regionu lubelskiego.

 

Zgłoszenie odbywa się drogą elektroniczną do dnia 30 września 2020 roku, poprzez wypełnienie formularza
i przesłanie go na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.