100 lecie OSP w Ostrowie Lubelskim

W sobotę 26 września, wicestarosta Lucjan Mileszczyk wraz z senatorem Stanisławem Gogaczem, posłem Przemysławem Czarnkiem oraz wójtami Elizą Smoleń z Uścimowa, Markiem Kubikiem z Niedźwiady, Pawłem Woźniakiem z Sernik oraz Komendantem Wojewódzkim PSP nadbryg. Grzegorzem Alinowskim byli gośćmi na obchodach 100. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. Stanisława Kluskę, podczas której został dokonany akt poświęcenia nowego sztandaru, ufundowanego przez społeczność lokalną. Po zakończeniu Mszy św. nastąpił przemarsz kompani honorowej strażaków, orkiestry dętej, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz całej społeczności spod kościoła parafialnego na plac przed remizą OSP w Ostrowie Lubelskim.

Po uroczystej defiladzie, burmistrz Józef Gruszczyk dokonał przekazania i udekorowania sztandaru Złotym Medalem ZOSP RP. Następnie dokonano wręczenia wyróżnień indywidualnych dla członków jednostki. W imieniu odznaczonych za otrzymane medale i odznaki podziękował dh Tadeusz Bernacki.

Zdjęcia wykonał Jakub Powałka