Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu

W dniu 18.11.2020 r. na pływalni MOSiR w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu, które miały na celu wyłonienie najlepszych sztafet oraz zawodników ze szkół podstawowych oraz średnich z powiatu lubartowskiego.

 

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lubartowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie. Zawody rozegrane były w 2 kategoriach wiekowych: Igrzyska dzieci oraz Igrzyska młodzieży szkolnej. Łącznie w zawodach wzięło udział 56 zawodników z powiatu lubartowskiego Obsada sędziowska: sędzia główny – Dariusz Klej, sędzia startowy i czasowy – Krzysztof Dec, obsługa zawodów - Aleksandra Berger oraz Beata Piszcz.

Jako pierwsze startowały dzieci z klas 6 i młodszych. W tej kategorii udział wzięło 34 zawodników. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły w kategorii dziewcząt i chłopców: Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie oraz Szkoła Podstawowa w Łucce. W klasyfikacji medalowej w konkurencjach indywidualnych: 15 medali - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, 3 medale - Szkoła Podstawowa w Kamionce oraz Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, 2 medale - Szkoła Podstawowa w Łucce, 1 medal - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie. Druga kategoria wiekowa to 7 i 8 klasy szkoły podstawowej. Liczba uczestników w tej grupie to 22 zawodników. Awans w konkurencjach sztafetowych do zawodów rejonowych wywalczyły ekipy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie oraz Szkoły Podstawowej w Łucce. Klasyfikacja medalowa w konkurencjach indywidualnych: 9 medali - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie, 7 medali - Szkoła Podstawowa w Łucce, 2 medale - Szkoła Podstawowa w Nowej Woli, 1 medal - Szkoła Podstawowa w Kamionce.

Dyplomy i puchary ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

Szczegółowe wyniki oraz więcej zdjęć na stronie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubartowie - http://pszs.lubartow24.eu/

.