Zbliża się testowe uruchomienie systemu Zamów Kolejkę w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. Trwają intensywne prace wdrożeniowe oraz video konsultacje, w których uczestniczą kierownicy wydziałów objętych programem.

System zarządzania cyfrowymi kolejkami jest krokiem naprzód w stosunku do klasycznych systemów kolejkowych opartych o papierowe bilety: petenci będą mogli zamówić kolejkę zdalnie (poprzez stronę www lub aplikację) lub na miejscu (przez tzw. kiosk). Kiosk, będzie ustawiony na parterze budynku i umożliwi na dołączenie do kolejki oraz na potwierdzenie przybycia osób pobierających numerki na SMS lub email (z tzw. dołączenia zdalnego). Na dużym monitorze, umiejscowionym w holu, będą wyświetlone informacje, do którego okienka osoba oczekująca będzie miała się udać.