Obchody Święta Policji

Uroczysty apel z okazji obchodów Święta Policji odbył się w miniony piątek w lubartowskiej komendzie. Okolicznościowe przemówienie do funkcjonariuszy wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie młodszy inspektor Andrzej Antoniewski. W tym roku 42 funkcjonariuszy lubartowskiej komendy otrzymało awans na wyższe stopnie służbowe.

 

Miniony piątek był dla lubartowskich policjantów okazją do świętowania 102 rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczystość odbyła się na placu komendy  z udziałem niewielkiego grona zaproszonych gości.

 

Na uroczystości obecni byli  przedstawiciele władz powiatu i miasta Lubartów, władz samorządowych, sądu, duchowieństwa, Straży Pożarnej, a także związku zawodowego i związku emerytów Policji. Po uroczystym meldunku, odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektora Artura Bieleckiego. Podkreślił w nim szczególną rolę funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych policji, którzy każdego dnia  pełnią służbę na wielu stanowiskach w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Okolicznościowe przemówienie do zgromadzonych wygłosił Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie młodszy inspektor Andrzej Antoniewski. Podziękował on policjantom i pracownikom cywilnym  za codzienną, pełną wyrzeczeń i obowiązków służbę a także życzył sukcesów w przyszłości.    

                                       

Podczas ceremonii głos zabrała również pani Ewa Zybała- starosta powiatu lubartowskiego.  Najważniejszą częścią ceremoniału były awanse na wyższe stopnie służbowe 42 funkcjonariuszy lubartowskiej jednostki oraz posterunków i komisariatu. 4 funkcjonariuszy awansowało na stopnie w korpusie oficerów, 17 policjantów w korpusie aspirantów, 15 w korpusie podoficerów oraz 6 w korpusie szeregowych policji.

 

Awansowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a wszystkim policjantom wytrwałości i satysfakcji w codziennej służbie.

 

Żródło: KPP Lubartów