Powiatowy Urząd Pracy w Lubartowie od 01 lipca 2021r., realizuje projekt pn. „Aktywizacja osób 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie lubartowskim (VII)" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

Uczestnikami/uczestniczkami projektu mogą być osoby w wieku 30 lat i więcej, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubartowie jako osoby bezrobotne, kwalifikujące się do projektu.

W ramach projektu zaplanowano do 31 grudnia 2021 r.:

• Szkolenia indywidualne – 20 wolnych miejsc, okres szkolenia uzależniony od tematyki szkolenia.
  • Szkolenia grupowe :
  • Operator koparko – ładowarki kl. III uprawnień wszystkie typy i koparki jednonaczyniowej kl. III uprawnień- Okres realizacji szkolenia: 1 miesiąc (158 godzin lekcyjnych). Przewidywany termin realizacji szkolenia: listopad - grudzień 2021 r. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona: maksymalnie 10 osób.
  • Spawanie metodą TIG, MAG i elektryczną - Okres realizacji szkolenia: 1 miesiąc (176 godzin lekcyjnych). Przewidywany termin realizacji szkolenia: listopad - grudzień 2021 r. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona: maksymalnie 8 osób.
  • Pracownik ds. kadrowych i płacowych z egzaminem ECDL BASE. Okres realizacji szkolenia: 1 miesiąc (180 godzin lekcyjnych). Przewidywany termin realizacji szkolenia: listopad lub grudzień 2021 r. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona: maksymalnie 10 osób.
  • Księgowość komputerowa z egzaminem ECDL BASE. Okres realizacji szkolenia: 1 miesiąc (180 godzin lekcyjnych). Przewidywany termin realizacji szkolenia: listopad - grudzień 2021 r. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona: maksymalnie 10 osób.

Uczestnikowi szkoleń przysługuje:

• stypendium szkoleniowe przez okres szkolenia, którego wysokość uzależniona jest od ilości godzin szkolenia.
  • sfinansowanie badań lekarskich w szkoleniach, w których jest to wymagane,
  • sfinansowanie pierwszego egzaminu,
  • zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.
  • Refundacje kosztów doposażenia/wyposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego
  • Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej

Szczegółowe informacje i druki do pobrania dostępne są na stronie internetowej www.lubartow.praca.gov.pl, w siedzibie urzędu, Lubartów, ul. Szaniawskiego 64

oraz pod numerami telefonu:

• Szkolenia tel. 81 852 65 43
  • Wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej

tel. 81 852 65 23

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i składania wniosków