Wiceminister finansów Piotr Patkowski i starosta Ewa Zybała ogłosili, w trakcie konferencji prasowej odbywającej się w Sali Rycerskiej Pałacu Sanguszków w Lubartowie, informację o przyznaniu dwóch dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa, na wsparcie zakupów inwestycyjnych dla lubartowskiego szpitala.

Dzięki staraniom starosty Ewy Zybały i zarządu szpital powiatowy uzyska środki na: dofinansowanie zakupu aparatu RTG kostno-płucnego wraz z osprzętem oraz adaptację pomieszczeń pracowni rentgenowskiej w wysokości 768 tys. zł. oraz na zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń w SPZOZ w Lubartowie w wysokości 1 240 000 zł.

Starosta w trakcie konferencji podziękowała ministrowi Patkowskiemu za zrozumienie i otwartość na starania władz powiatu o pozyskanie środków na zakup nowego RTG i tomografu dla szpitala. Podkreśliła, że poprzedni sprzęt jest już przestarzały i wyeksploatowany oraz nie gwarantował spełnienia wszystkich niezbędnych standardów badań diagnostycznych. Na koniec zapowiedziała, że to nie koniec starań o dofinansowanie zakupów inwestycyjnych dla tej placówki.

Minister Piotr Patkowski stwierdził, że to dofinansowanie jest przykładem jak wielkie znaczenie dla rządu ma poprawa sytuacji szpitali powiatowych oraz wsparcie profilaktyki i procesów leczenia pacjentów i jest jednym z elementów polityki Polskiego Ładu rządu premiera Mateusza Morawieckiego.