24 września na dziedzińcu Pałacu Sanguszków odbył się Piknik z Produktem Polskim. Do Lubartowa zjechały się Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu lubartowskiego, lokalni producenci i wytwórcy aby zaprezentować swoje produkty, pobawić się przy muzyce i poznać najlepsze danie regionalne. Podczas pikniku mieszkańcy i goście mogli spróbować regionalnych dań oraz gulaszu z dziczyzny, bigosu myśliwskiego.

Głównym punktem Pikniku z Produktem Polskim był konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”, w którym wzięły udział koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu lubartowskiego. Do zmagań przystąpiły panie z kół gospodyń wiejskich z Brzeźnicy Leśnej, Gołębia, Górki Lubartowskiej, Jedlanki, Katarzyna i Wólki Rokickiej, które zaprezentowały dania kuchni regionalnej.  Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Adamska - ekspert kulinarny i restauratorka, Marek Jankowski – kierownik PT KRUS w Lubartowie i Henryk Drabik – z-ca kierownika BP Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po wnikliwej ocenie zdecydowała:

I miejsce: Łoboda z kaszą gryczaną po górecku – KGW z Górki Lubartowskiej

II miejsce: Karczek faszerowany skąpany w galarecie – KGW w Brzeźnicy Leśnej

III miejsce: Kaczka na perłowym puchu – KGW w Gołębiu

Nagrody i wyróżnienia wręczyła Starosta Lubartowski Ewa Zybała.

Do etapu wojewódzkiego „Bitwy Regionów” awansowały Panie z Górki Lubartowskiej.

Na scenie wystąpili wychowankowie PMDK oraz lubartowski zespół Syndrom Beczki. W strefie dla najmłodszych czekały dmuchańce i animatorki.