Droga gruntowa Sułoszyn - Żurawiniec w końcu doczekała się budowy. Inwestycja kosztowała ponad 4 miliony złotych i w 80% sfinansowana została z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozostałe 20% to wkład własny Powiatu Lubartowskiego oraz gmin Firlej i Ostrówek.

W czerwcu rozpoczęła się długo wyczekiwana przez mieszkańców budowa drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Sułoszyn i Żurawiniec. Zły stan drogi pomiędzy gminami Firlej i Ostrówek budził niezadowolenie mieszkańców, którzy skazani byli na poruszanie się tym odcinkiem drogi. Nowa droga szerokości 6 m o nawierzchni bitumicznej wraz utwardzone poboczem będzie bezpieczna zarówno dla pojazdów jak i dla pieszych. W miejscowości Żurawiniec powstanie chodnik z kostki brukowej szerokości 2 m na długości 90 m. Odnowione zostały także zjazdy do przylegających do drogi posesji.