Na uroczystej Gali, 20 grudnia w Pałacu Sanguszków spotkali się przedstawiciele Zarządu Powiatu Lubartowskiego, radni oraz przedsiębiorcy i producenci z terenu powiatu. Statuetkę z rąk Starosty Lubartowskiego Tomasza Marzędy odebrał właściciel firmy MAZPOL - Grzegorz Mazuś.

Do tegorocznej edycji konkursu “Zaradny, innowacyjny, Przedsiębiorczy” o nagrodę Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego zostało zgłoszonych pięciu kandydatów. Nominowali zostali: Zofia i Grzegorz Chruściccy z Chudowoli - prowadzący 120 hektarowe gospodarstwo rolne, Marcin Dobosz – właściciel piekarni w Starym Uścimowie, Sebastian Koziej z KS System z Lubartowa, Grzegorz Mazuś właściciel firmy handlowej MAZPOL z Lubartowa i Spółdzielnia Mleczarska “Michowianka”  z Michowa.

Kapituła konkursu obradowała w mikołajkowe południe - 6 grudnia w składzie: Tomasz Marzęda, Jacek Pożarowszczyk, Ryszard Wójcik, Jan Zaworski, Jerzy Zwoliński Powiat, Bogumiła Lisek- Jublewska– laureat 2021, Bożena Fiutka– laureat 2019.

- Obrady kapituły były dla  mnie niezwykle przyjemnym, ale i trudnym zadaniem - wspominał na gali Jacek Pożarowszczyk, Wicestarosta Lubartowski. - Przyjemnym, ponieważ każda ze zgłoszonych firm jest liderem na rynku lokalnym w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej. Trudnym bo wybór laureata tegorocznej edycji konkursu dotyczył tylko jednej firmy. Jednak należy podkreślić że wszystkie zgłoszone firmy wygrały tenże konkurs, bo już sam fakt uczestnictwa jest dużym wyróżnieniem i podkreśleniem zasług dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.