Konferencja "Przyszłość idzie przez Rodzinę"

W dniu 20 czerwca br., w lubartowskim Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, odbyła się  II Konferencja "Przyszłość idzie przez Rodzinę", pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa  Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego.

Organizatorem wydarzenia była Diakonia Społecznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Lubartowie oraz Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus. Patronat medialny nad nią objęły: Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny, Radio PLUS Lublin oraz TVP 3 Lublin. W jej ramach można było wysłuchać wykładów: ks. Marka Sawickiego - „Normy moralne ochroną małżeństwa i rodziny" - moderatora Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie Archidiecezji Lubelskiej. Radosława Brzózki - „Wychowanie do życia w rodzinie, jako priorytet polityki edukacyjnej Państwa. " - pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki ds. strategii edukacyjnej, oraz prof. dr hab. Urszuli Dudziak - „Ojciec i matka - dawcy i obrońcy życia" - z Katedry Nauk o Rodzinie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jan Pawła II. Po wykładach można było wziąć aktywny udział w dyskusji panelowej. Uczestnikami spotkania byli m.in. starosta Ewa Zybała, dyrektorzy placówek jednostek z terenu naszego powiatu, przedstawiciele ruchów i organizacji katolickich z terenu całego województwa oraz mieszkańcy Lubartowa.